Houd je van spaghetti en van burrata? Dan is dit recept echt iets voor jou! Voedzaam én lekker komen samen in deze allemansvriend die bestaat uit een combinatie van volkoren spaghetti met burrata, tomaatjes, tuinerwtjes, spek, knoflook, Parmezaanse kaas en gekarameliseerde rode ui.
Je vindt hier op Pukster.nl meer recepten voor spaghetti. Wat dacht je van volkoren spaghetti met kipgehakt, groenten en rode pesto, spaghetti met garnalen, haricots verts en tomaten-roomsaus of spaghetti met haricots verts, zalm en Boursin? Als je nog een lekker en simpel burrata bijgerecht zoekt dan kan ik je van harte gemarineerde en gegrilde druiven met burrata aanraden. Maar nu eerst het recept voor de spaghetti met burrata!
Dit heb je nodig voor 5-6 personen:
500 gram (volkoren) spaghetti
2 rode uien in halve ringen
4 eetlepels balsamico-azijn
200 gram spekreepjes
1 teentje knoflook
400 gram tomaatjesmix, gewassen en gehalveerd
200 gram tuinerwtjes (diepvries)
100 gram Parmezaanse kaas, fijn geraspt
zwarte peper
2-3 bollen burrata
olijfolie
Zo maak je deze spaghetti met burrata:
1. Kook de spaghetti volgens de aanwijzingen op de verpakking.
2. Voeg 5 minuten voor het einde van de kooktijd de tuinerwtjes toe en kook mee.
3. Bak ondertussen in een middelgrote koekenpan de spekreepjes krokant, pers het teentje knoflook erboven uit, bak nog even mee en laat daarna uitlekken op wat keukenpapier.
4. Verhit in een andere pan wat olijfolie en bak hierin op middelhoog vuur de halve ringen rode ui zacht.
5. Voeg dan de balsamico-azijn toe en laat pruttelen tot de ui begint te karameliseren. Breng op smaak met wat zwarte peper en zet weg.
6. Giet de spaghetti met tuinerwtjes af en doe terug in de pan.
7. Voeg de uitgebakken spekreepjes, gekarameliseerde rode ui, tomaatjes en een klein handje geraspte Parmezaanse kaas toe aan de spaghetti en warm alles nog even door.
8. Breng de spaghetti op smaak met zwarte peper en verdeel over de borden.
9. Halveer de burrata, leg op ieder bord een helft en bestrooi met de overgebleven Parmezaanse kaas.
Blijft er spaghetti over? Lekker voor de dag erna als lunch! Of vries het in. Hoef je er later alleen nog wat Parmezaanse kaas en burrata aan toe te voegen en je hebt weer een bordje lekkers.