Voor mij staat good food voor bewust kiezen voor wat je eet in plaats van gedachteloos van alles in je mond stoppen. Aandacht voor je voeding door na te denken over voedingswaarde, door zoveel mogelijk zelf te bereiden en daar ook plezier aan te beleven en door anderen daarvan te laten meegenieten. Ik bak en kook dan ook graag en vaak.

Blog header all you can read 6

All you can read #6: deze vijf boeken las ik

Als je bij de bibliotheek werkt, sleep je van alles dat de naam boek draagt mee naar huis. Echt, niet bij te houden. Soms gaan ze ongelezen weer retour, soms blader ik ze alleen door maar vaker lees ik ze helemaal. En nu zijn er sinds een tijdje ook nog e-books bijgekomen die ik op mijn tablet lees. Kijk je mee naar mijn lijstje in deze All you can read #6?

All you can read #6

Super de luxe | Suzanne Vermeer

Mocht je op vakantie gaan richting Franse Rivièra dan zou ik dit boek zeker meenemen of nu al lezen als voorpret. Zoals altijd is ook dit boek van Suzanne weer goed gelukt vind ik. Op naar haar volgende boek! 

De Nederlandse vlogster Emma van Zomeren is aan de Franse Rivièra op vakantie als ze bevriend raakt met de Italiaanse tweeling Alessandro en Sofia Onesti. De twee telgen uit een steenrijke familie nodigen haar uit om naar Monaco te gaan, waar de Onesti’s een penthouse hebben, en Emma neemt het aanbod met beide handen aan. De dagen daarna brengt Emma door in ongekende luxe – diners in fantastische restaurants, party’s op de duurste jachten en elke avond naar het casino. Maar wanneer ze op een ochtend wakker wordt, blijkt het penthouse te zijn leeggehaald en is van Alessandro en Sofia geen spoor te bekennen. Wanneer Emma op onderzoek uitgaat en enkele schokkende ontdekkingen doet over de tweeling, wordt de zaak alleen nog maar vreemder. Haar eigen leven komt hierbij op het spel te staan…

Maanlicht over het meer | Susan Wiggs

Wat een heerlijk boek dit! Mijn favoriet van deze vijf. Voor zover ik kan zien alleen verkrijgbaar als e-book. Ik las het boek op mijn iPad mini via de online bibliotheek. Als je lid bent van de bibliotheek en je hebt daar nog nooit een kijkje genomen; zeker doen, ideaal. 

Een hartveroverend boek over liefde en vriendschap. Voor de fans van Marian Keyes en Jill Mansell. Thuisverpleegster Faith McCallum weet het zeker: het mooie Avalon is de ideale plek om een nieuwe toekomst op te bouwen met haar twee dochters. Maar er staat haar meteen een uitdaging te wachten, in de vorm van haar lastige nieuwe cliënt, Alice Bellamy. Faith weet al snel raad met de scherpe tong van Alice, maar in de buurt van Alice’ knappe zoon, Mason, kan ze geen woord uitbrengen. Hij ziet haar alleen niet staan en wil duidelijk zo snel mogelijk terug naar zijn jetsetleventje in Manhattan! Het afgelegen Avalon, ver verwijderd van zijn geliefde New York, is wel de laatste plek waar Mason Bellamy wil zijn. Maar ja, hij kan zijn gehandicapte moeder niet zomaar in de steek laten. Faith McCallum is zijn ticket naar de vrijheid. Door haar aan te nemen als thuisverpleegster, kan hij met een gerust hart terug naar zijn oude leventje. Toch blijkt het niet zo makkelijk om zijn moeder de rug toe te keren. Of heeft dit te maken met zijn onweerstaanbare verlangen om Faith te kussen?

Winter in de bergen | Susan Wiggs

Na ‘Maanlicht over het meer’ besloot ik nog een boek van Susan Wiggs te lezen (en dat betekent veel boeken van Suzannes haha). Hoewel ook dit weer een mooi boek is, blijft het eerdere boek mijn favoriet. Ook dit boek is alleen verkrijgbaar als e-book. 

Zo op het eerste gezicht leidt Jenny Majesky een heerlijk leven. Ze heeft een rustig, beschermd bestaan in Avalon, het rustieke bergstadje waar ze is opgegroeid. Als uitbaatster van de lokale bakkerij, die al generaties in haar familie is, kent ze iedereen. En omdat ze een wekelijkse column heeft waarin ze aan de hand van de recepten van haar grootmoeder over eten schrijft, is ze zelfs een beetje beroemd. Rustig, ideaal, evenwichtig…. ware het niet dat ook Rourke McKnight in Avalon woont. Rourke, de man van wie ze zielsveel houdt, maar die onbereikbaar voor haar is. In hun gezamelijke verleden is iets verschrikkelijks gebeurd, iets wat hen er al jaren van weerhoudt toe te geven aan hun gevoelens voor elkaar. Hoeveel pijn het haar ook doet, ze weet dat ze Rourke beter op een afstand kan houden. En hij, op zijn beurt, doet zijn uiterste best haar te ontlopen. Als een uitslaande brand Jenny’s huis in de as legt en Rourke, als hoofd van politie, erbij wordt geroepen, worden beiden echter gedwongen de confrontatie met het verleden aan te gaan…

Het geheim van Eva | Petra Vollinga

Een keuze maken die de rest van je leven bepaalt omdat je denkt dat het het beste is. Eva komt op middelbare leeftijd tot de conclusie dat het anders moet. En dat ze de leugen die ze al zo lang met zich meedraagt moet delen met de mensen die het betreft. Verteld vanuit het perspectief van Eva en, de liefde van haar leven, Abe. 

Eva maakt als jonge vrouw een drastische keuze die haar de liefde van haar leven kost. Ze heeft leren omgaan met de consequenties van de leugen die ooit onvermijdelijk leek, maar nu beseft ze dat het roer om moet. Haar dochter is al jaren het huis uit en haar huwelijk heeft zijn glans verloren. Ze vertrekt naar een kuuroord in Thailand om “zichzelf terug te vinden’ tijdens een ontspannende week voor body & soul. Abe, ooit een veelbelovend muzikant, probeert zich neer te leggen bij zijn bestaan als muziekleraar op een middelbare school. Alleen zijn dure loft herinnert nog aan betere tijden. Ook van de liefde verwacht hij niet veel meer, sinds de enige ware hem verliet zonder dat hij begreep waarom. Maar als een van zijn oude bandleden voorstelt om een reünie-optreden te geven in hun oude stamkroeg, komt er iets van het vuur in hem weer tot leven. Eva en Abe zijn elkaar nooit echt vergeten. Is het nu eindelijk tijd voor de waarheid?

Hallo liefde | Petra Vollinga

Hoewel je misschien zou denken dat zes hoofdpersonen wat veel is, is dat niet het geval. Iedere verhaallijn is boeiend op zich en als ze samen komen valt alles op z’n plek. Leuk gedaan! 

Zes totaal verschillende mensen: een bedroefde weduwnaar die na het verlies van zijn vrouw moeite heeft om opnieuw zijn draai te vinden; een gay casting director met een ingedutte relatie; een overbelaste werkende moeder van een tweeling die na een vechtscheiding nooit meer aan de man wil; een mooi pubermeisje met grootse dromen die héél anders zijn dan haar dagelijkse schoolleven; een ogenschijnlijk hippe geneeskundestudent die in zijn hart verlangt naar eenvoud; en een jonge kassière in een buurtsupertje die het leven het overzichtelijkst vindt met alleen haar kat als huisgenoot, want die heeft tenminste geen verborgen agenda. Ze wonen allemaal in het centrum van Amsterdam, maar lijken aanvankelijk niets met elkaar te maken te hebben. Tot hun levens op onvermoede manieren met elkaar vervlochten blijken te zijn, en de liefde om de hoek komt kijken.

Tot zover de boeken die ik in de afgelopen weken heb gelezen. Als ik weer het nodige heb gelezen, volgt er een nieuwe All you can read samenvatting. Wat heb jij de afgelopen tijd voor leuks gelezen?  

(Dit artikel bevat affiliate links)

Sabine is eigenaar van Pukster.nl, moeder van twee broers en ze kookt, bakt en sport graag en vaak. Sabine werkt ook nog een deel van de week als social media manager bij de nieuwe bibliotheek in Almere.

Geef een reactie